Naše investiční strategie

Standardní strategie

Je relativně konzervativní, ač se toto slovo u kryptoměn, které rostou i více než 1000% ročně, může zdát neadekvátní. Používáme při ní standardní postupy pro rozložení (diverzifikaci) a minimalizaci rizika.  Rozkládáme portfolio do dvou až 20 kryptoměn.  Jedná se výhradně o kryptoměny s tržní kapitalizací nad 1 miliardu dolarů.

Našim zákazníkům radíme a zároveň provádíme jejich pokyny. Nakoupené kryptoměny radíme u této strategie držet dlouhodobě. Zároveň nepřetržitě sledujeme vývoj trhu. Na slabé tržní signály nereagujeme přeskupováním portfolia, ale v případě silných tržních indikací doporučujeme realokovat kryptoměny mezi sebou, případně je částečně převádět do reálných měn.

Příkladem takových realokací je první polovina prosince 2017. Vzhledem k velkým očekáváním ohledně začátku obchodování s kryptoměnami na futures burzách v USA, vzrostla cena Bitcoinu BTC od 5. do 8.12. z 12 000 USD na 18 000 USD (tj. o 50%). Jednalo se o extrémně rychlý nárůst a během 7.12. začaly kolovat zprávy, že futures zřejmě nebudou mít takový vliv, jak se před tím očekávalo. Doporučili jsme prodat proto část pozic Bitcoinu BTC a nakoupit Litecoin LTC za 96 USD. Toto zřejmě udělalo víc velkých investorů, a tak přes noc z 8. na 9.12 vzrostla cena Litecoinu na 170 USD, tj. o 77%. Mezitím Bitcoin klesl z 18 000 USD na 14 000 USD (tj. o 22%).

Touto operací zákazníci vydělali 165% během pouhých 4 dnů. Pokud by drželi Bitcoin, tak prodělali 22%. Je však nutno říci, že během tohoto hektického období většina burz alespoň část doby nefungovala, protože byla zahlcena a také převody měn trvaly neobvykle dlouho, takže jsme některé operace nestihli dokončit. To je bohužel v současné době normální.

Velkou a stabilní částí našeho standardního portfolia je Bitcoin BTC. Jde o kryptoměnu s absolutně nejvyšší tržní kapitalizací (přes 300 miliard dolarů!). Další kryptoměny, do kterých doporučujeme investovat, jsou Ethereum ETH, Bitcoin Cash BCH, Litecoin LTC, IOTA MIOTA, Ripple XRP, Dash DASH, Monero XMR a Bitcoin Gold BCG.

 

Dynamická strategie

Tuto strategii nyní testujeme a zatím ji nabízíme pouze vybraným investorům.

Investice jsou prováděny do kryptoměn s vyšším potenciálem zhodnocení ale i s větším rizikem. Jde zejména o:

ICO

ICO je obdoba IPO, jedná se tedy o nově vznikající kryptoměny, které přicházejí na trh. Jako velcí investoři jsme schopni je nakoupit v pre-sale fázi, kdy jsou až o 50% levnější. Analýza těchto možností je však velice náročná a v průměru z 10 analyzovaných ICO vybereme nejvýše jednu až dvě.

Kryptoměny s tržní kapitalizací pod 1 miliardu dolarů

Je jich přes jeden tisíc. Průběžně sledujeme tento trh a v případě silného tržního signálu vydáme doporučení. Často se jedná o krátkodobé investice, kdy tržní cena vylétne o stovky procent během několika dnů.

Chcete se dozvědět více?